Choď na obsah Choď na menu

Výmenný pobyt s partnerskou školou 2012

Dňa 11. júna 2012 sme organizovali podujatie pre partnerskú triedu zo Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku zo Žiliny. O 8.00 sme sa všetci stretli na futbalovom štadióne v Černovej, pripravili sme si suroviny na guláš, rozdelily ceny pre víťazov a prichystali jednotlivé súťažné disciplíny, ktoré sa realizovali hlavne v moteli Ranč. O 8.30 sme išli v nepriaznivom počasí pre partnerských študentov na železničnú stanicu v Hrboltovej. Po príchode na Ranč, sme kamarátov privítali a oboznámili ich s priebehom celého dňa. Práve pre počasie sme sa rozhodli zrušiť prvú súťažnú disciplínu, ktorou bola vybíjaná. Neskôr sme im vysvetlili pravidlá jednotlivých hier a zaradili sme ich do štyroch súťažných družstiev. Všetko prebehlo podľa naplánovaného harmonogramu. Po absolvovaní jednotlivých stanovíšť (bowling, biliard, stolný tenis a kvíz), sme zrealizovali presun na miesto obedu. Počas obedu súťažiacich porota v zložení Ing. Blumensteinová, Mgr. Dubovcová a Ing. Veronika Ďungelová vyhodnotili jednotlivé súťažné disciplíny. Na prvom mieste skončil tím zelených, striebornú priečku obsadil tím fialových, brondzová miestenka sa ušla modrým a posledné miesto obsadil tým žltých. Avšak vďaka sponzorom, ktorými boli OZ pomôžme našim deťom, Coop jednota, športmix, M&P Harmony sme mohli obdarovať všetkých súťažiacich. Preto aj touto cestou chceme poďakovať všetkým, ktorí nám umožnili prežiť takýto krásny deň.

Dňa 15. 06. 2012 sme sa zúčastnili výletu v Žiline s partnerskou školou. Všetci sme sa stretli o 8:00 na železničnej stanici v Ružomberku, kde sme si dali organizačné pokyny a kúpili lístky. Rýchlikom, ktorý mal odchod o 8:25 sme sa dopravili do Žiliny. O 9:15 nás privítali žiaci partnerskej školy, ktorí nás oboznámili s programom. Po privítaní nás previedli po historických pamiatkach mesta, ktoré boli: socha A. Hlinku, spievajúca fontána, Mirage, Mariánske námestie s fontánou, radnica, kláštor jezuitov, kino Centrum, Národné divadlo, farský kostol a iné. Po prehliadke mesta sme si oddýchli zábavnou formou v podobe súťaží. Súťaže spočívali v kvíze, vilomeninách a behu po schodoch. Po súťažiach sme mali rozchod 15 min, kde sme mali možnosť navštíviť obchodné centrum Mirage. Potom sme sa presunuli do školskej jedálne, kde sme sa naobedovali. Výdatný obed nám dopomohol k polhodinovej túre do lanového parku. V lanovom parku sme dostali pokyny, ako narábať s lanovou výstrojov a mohli sme ísť na lezeckú dráhu. Všetko prebehlo bez komplikácií a niektorí žiaci sa zúčastnili aj zoskoku. Po dolezení sa vyhodnotili výsledky súťaží a odovzdali ceny. Následne na to nás čakal ich školský autobus, ktorý nás dopravil na železničnú stanicu odkiaľ sme vlakom o 15:03 odišli do Ružomberka.